GÖZALTI MORLUKLARI TEDAVİSİNDE IŞIK DOLGUSU

Gözaltı Morlukları Tedavisinde Işık Dolgusu Klinik Yaklaşımı

GÖZALTI MORLUKLARI TEDAVİSİNDE IŞIK DOLGUSU

GÖZALTI  IŞIK DOLGUSU

 “ Redensity 2 ” göz altı ışık dolgusu ile göz altı torbalanmaları, şişlik ve morluk problemleri tarihe karışıyor.  Redensity II, göz çevresi sorunlarının çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahiptir.

Hyalüranik asit içerikli dolgu alanında uzmanlaşan üst düzey bilim adamları tarafından iki yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen “Redensity II”, gözaltı morluk ve torbalanma problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Dünyada her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluklarının nedeni genetik olup, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalarda şimdiye kadar tek bir uygulama ile tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm yaratılamamıştı.

“Redensity II”nin içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır.

Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derinin  tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. İşte bu zamanla az çalıştığı bölge, giderdiği problemler ve uzun süre kalıcılığı ile de farklılık yaratan dolgu ürünleri tamamen doğal olup insan vücudunda bulunan bir bakteriden elde edilmektedir. Yani insan vücuduna tam uyumludur. Bu da “Redensity II” yi diğer tüm piyasada bulunan dolgu maddelerinden ayırmaktadır.

Redensity II ile yeniden yapılandırma ve hücre yenilenmesi sağlanmaktadır.

Hepinize sağlıklı  ve güzel günler dilerim.

Bu yazı Dermatolog Dr. KUBİLAY YÜCEL’in katkılarıyla hazırlanmıştır.

Bu içeriği derleyen:
Avatar Resimi Uzman Eczacı