CİLDİNİZDE LEKE, KIZARIKLIK, AKNE GİBİ PROBLEMLER VARSA VE PROBLEMLERİNİZ ÖZELLİKLE CİDDİYSE DERMOKOZMETİK ÖZELLİKLİ TEDAVİ ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETMENİZ YARARINIZA OLUR.


Cildiniz hassas ve en ufak şeye tepki verip kızarıyorsa ve makyaj yapmak istiyorsanız; dermokozmetikler içerisindeki doğal makyaj ürünlerini tercih edebilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler, hem kendi mineral içeriklerinden kaynaklanan yatıştırma ve güneşten koruma faktörleri ile de tedaviye olumlu katkı sağlarlar.


 

Cildiniz hassas ve özellikle suya bile tepki veriyorsa; makyaj ürünü seçiminizde kozmetik makyaj ürünleri yerine eczane makyaj ürünleri arasından doğal olanları ve tedavi makyaj ürünlerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır.


 

Kullanacağınız makyaj ürünlerinde, doğal içerikli ve bitkisel içerikli olanları seçmeniz; bu ürünlerle ilgili karşılaşabileceğiniz problemleri en aza indirecektir.


Cildimizi daha iyi göstermek, cilt kusurlarını gizlemek, cilde renk tonu vermek gibi amaçlarla kullanılan ürünlerdir. Dudak, yüz, göz, yanak, kaş, kirpik, bacak gibi vücut kısımlarına uygulanabilirler. Bazı ürünler de, makyaj altı cildi iyileştirerek, uygun makyaj ortamı oluşumunu sağlayarak etki gösterirler. Bazı ürünlerde de birden fazla ürün kullanımını engellemek için kombine ürünler halinde bulunabilirler. Fondötenli güneşten koruyucular, nemlendiriciler ve gündüz bakım kremleri bu ürünlerin örnekleridir. Bu konu hakkında toplam 75 adet ürün bulunmaktadır.