CİLDİNİZDE LEKE, KIZARIKLIK, AKNE GİBİ PROBLEMLER VARSA VE PROBLEMLERİNİZ ÖZELLİKLE CİDDİYSE DERMOKOZMETİK ÖZELLİKLİ TEDAVİ ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETMENİZ YARARINIZA OLUR.


Leke giderici ürününüzü seçerken, cildinizin leke durumu önemlidir. Hafif ve yeni oluşmuş lekeler için doğal yada bitkisel içeriği yüksek ürünler(Örneğin; Nuxe leke serisi) kullanabilinirken, yoğun ve uzun süredir ciltte oluşmuş lekeler için ise daha yoğun ve etken madde içeriği yüksek(Örneğin; Neostrata leke serisi-Unitone) ürünler kullanılabilir.


 

Leke tedavisinde soyma özellikli veya oluşan lekeyi çözme özelliğindeki leke kremleri; lekenin derinliği ve oluşum süreci ile bağlantılı şekilde kısa süreli ya da uzun süreli (en az 3 ay gibi)kullanılabilir.


 

Leke tedavisi için kullanılacak ürünler belirlenmeden önce; leke tipi, büyüklüğü belirlenmelidir. Leke tedavilerinde kullanılan ürünlerin gece kullanımı, gündüz güneşten koruyucu kullanımı unutmaya bağlı leke oluşumunu engellemek için daha çok tercih edilmelidir.


Cildinizde güneş, hamilelik gibi sebeplerle oluşan renk tonu farklılıkları ile genel cilt rengi tonundaki farlılıkları gidermeye yardımcı ürünlerdir. Leke yüzde, vücudun bir bölümünde, ellerde,koltuk altında olabilir. Leke önleyici ürünlerin büyük bir kısmı güneşten koruyucu ürünlerle beraber kullanılmaktadır. Bazı leke ürünleri de içeriğinde güneşten koruyucu içermektedir. Bu gurup ürünlerin bir kısmı leke oluşumunu engellemeye yardımcı olurken bir kısmı da oluşan lekeleri gidermeye yöneliktir. Bu konu hakkında toplam 86 adet ürün bulunmaktadır.