CİLDİNİZDE LEKE, KIZARIKLIK, AKNE GİBİ PROBLEMLER VARSA VE PROBLEMLERİNİZ ÖZELLİKLE CİDDİYSE DERMOKOZMETİK ÖZELLİKLİ TEDAVİ ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETMENİZ YARARINIZA OLUR.


Daha çok yaz aylarında kullanılan Güneşten Koruyucunuzun dokusunu belirlerken, cilt tipinizle alakalı şekilde; daha gözenekleri kapatmayan kompakt, emülsiyojel, jel, emülsiyon, fluid,lait(süt) formları tercih ederken, krem, patakrem, katı formlardan biraz daha uzak durunuz.


 

Güneşten koruyucunuzun faktör seçimini; sağlık uzmanı doktor, eczacı ya da dermokozmetik uzmanına danışarak gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.


 

Güneşten koruyucunuzu seçerken; cildinizin tipine en uygun, mümkünse en az SPF 30 faktörlü, hem U:V A hemde U:V B ışınlarını tutan, gerekirse içerdiği çinko oksit ya da titanyum dioksit ile ışığı yansıtan, suya ve dış etkenlere daha dayanıklı, bu konuda daha güvenilir markaların ürünlerini seçiniz.


 

Yazın yüzünüz için kullanacağınız güneşten koruyucu seçiminde; yüzünüzün cilt tipine uygun, terlemeyle cildinizin kusmayacağı daha likit ve kıvamı sıvıya yakın (daha ince dokulu) güneşten koruyucu ürünleri tercih edebilirsiniz.


 

Kullandığınız güneşten koruyucuyu, özellikle havuz, deniz ve terleme sonrası daha da kısa sürede olmak üzere en fazla dört saatte bir yenilemeye özen gösteriniz.


 

Cildiniz hassas ya da bebek ve çocukta güneşten koruyucu kullanacaksanız, ürününüzün fiziksel koruyucu (çinko oksit, titanyum dioksit gibi) da içermesine özellikle dikkat ediniz.


Güneşin zararlı etkilerine karşı yüzü, vücudu ve güneşten etkilenmesi muhtemel bölgeleri koruyan ürünlerdir. U.V A ve U.V B ışınlarına karşı fiziksel ve kimyasal yapılarıyla engel oluştururlar. Bazı ürünlerin yapısına katılarak ürünün etkinliğine katkıda bulunurlar. Güneşten sonra rahatlatma ve bakım amacıyla kullanılan after sun adı verilen güneş sonrası ürünlerde bu kısımda yeralacaktır. Bu konu hakkında toplam 127 adet ürün bulunmaktadır.