Sağlık & Güzellik Bilgilendirme Sitemize Hoş Geldiniz

Dermokozmetik olarak tabir edilen, eczanelerde bulabileceğiniz, ilaç olmayan ama sağlık ve güzellik konusunda size yardımcı olabilecek ürünlerin bilgilerini size sunmaktayız. Sitemizde yer alan tüm ürünler, marka ve konularına göre sıralanmıştır. Uzman kişilerden aldığımız tavsiyeleri okumanızı öneriyor, kullanıp beğendiğiniz ürünler hakkında yorumlarınızı ürün sayfalarında bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.
Konu: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

CİLDİNİZDE LEKE, KIZARIKLIK, AKNE GİBİ PROBLEMLER VARSA VE PROBLEMLERİNİZ ÖZELLİKLE CİDDİYSE DERMOKOZMETİK ÖZELLİKLİ TEDAVİ ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETMENİZ YARARINIZA OLUR.

Konu:

Daha çok yaz aylarında kullanılan Güneşten Koruyucunuzun dokusunu belirlerken, cilt tipinizle alakalı şekilde; daha gözenekleri kapatmayan kompakt, emülsiyojel, jel, emülsiyon, fluid,lait(süt) formları tercih ederken, krem, patakrem, katı formlardan biraz daha uzak durunuz.

Konu:

 

Güneşten koruyucunuzun faktör seçimini; sağlık uzmanı doktor, eczacı ya da dermokozmetik uzmanına danışarak gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Konu:

Leke giderici ürününüzü seçerken, cildinizin leke durumu önemlidir. Hafif ve yeni oluşmuş lekeler için doğal yada bitkisel içeriği yüksek ürünler(Örneğin; Nuxe leke serisi) kullanabilinirken, yoğun ve uzun süredir ciltte oluşmuş lekeler için ise daha yoğun ve etken madde içeriği yüksek(Örneğin; Neostrata leke serisi-Unitone) ürünler kullanılabilir.

Konu:

 

Güneşten koruyucunuzu seçerken; cildinizin tipine en uygun, mümkünse en az SPF 30 faktörlü, hem U:V A hemde U:V B ışınlarını tutan, gerekirse içerdiği çinko oksit ya da titanyum dioksit ile ışığı yansıtan, suya ve dış etkenlere daha dayanıklı, bu konuda daha güvenilir markaların ürünlerini seçiniz.

Konu:

 

Yazın yüzünüz için kullanacağınız güneşten koruyucu seçiminde; yüzünüzün cilt tipine uygun, terlemeyle cildinizin kusmayacağı daha likit ve kıvamı sıvıya yakın (daha ince dokulu) güneşten koruyucu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Diğer tüm tavsiyeleri ilgilendiğiniz konuların içinde bulabilirsiniz
1-15 konu görüntüleniyor (toplam 189)

Son Eklenen Ürünler